דיונים על שכר עם המעסיק: 10 שגיאות שעולות לכם ביוקר

 בשעה טובה עברתם את ראיון העבודה, קיבלתם את הג'וב של החיים שלכם והגעתם לשלב המשא ומתן  על גובה  השכר. מהן השגיאות הכי גסות שאתם עושים בבואכם לדבר על שכר עם המעסיק?

פעולות או דפוסי התנהגות הם תולדה ישירה של פרדיגמות שתקועות לנו בראש. בהקשר זה כדאי שתהיו מודעים למיתוסים שגויים רווחים מאד בציבור בכל הנוגע לדיבורים על שכר ומשכורת עתידית. מיתוסים שגויים אלו מונעים מכם למכור את עצמכם היטב ומסכלים שורה של הטבות שכר שהייתם יכולים להשיג. איפה מתחילים? ממודעות לאיזורי המשגה שלכם  בכל הנודע לשכר כסף ומשכורת.

מעסיקים לא אוהבים לעשות מו"מ על משכורות

שגיאה: מרבית המגייסים והמראיינים  בראיונות עבודה יאהבו אתכם יותר ויקבלו  הצדקה לגייס אתכם אם תראו שאתם נלחמים על משהו שאתם רואים אותו כצודק. לא צריך לקחת את התובנה למקומות קיצוניים ולהגיע ממקום שחצני ויהיר אבל ברגע שאתם באים ושוטחים על השולחן אמירות שמקרינות "מגיע לי", "אני ראוי", "אני שווה", אתם רק עוזרים למגייס לקבל לגיטימציה לבחור דווקא הכם.  ברגע זה ממש שבו שידרתם "אני שווה" -הקרנתם ביטחון עצמי ומנהיגות.

 אני חייב לציין את דרישות השכר שלי בכתב כפי שכתוב במודעת הדרושים אחרת הפניה שלי תסונן

 שגיאה: הרבה מודעות דרושים קובעות אמנם ש"שום פניה לא תיענה בלי ציון של דרישות שכר". המגייסים פועלים כך כחלק מתהליך הסינון אבל אם תציינו   מספר גבוה או נמוך מדי הנזק יהיה גדול יותר. אם אתה חש מועמד מתאים לתפקיד המוצע במשרה הפתוחה -  כדאי לדעת שמעסיקים לא יזרקו את קורות החיים שלך הצידה רק בגלל שחסרים בו נתונים על ציפיות השכר!

אם שכרי ההיסטורי היה נמוך. המשמעות היא שהמעסיק החדש יתחיל משם

שגיאה: גם אם היסטוריית השכר שלכם לא מרשימה, אתם עדיין יכולים להראות למעסיק החדש כיצד פיתחתם את המיומנויות והכישורים שלכם ולמה  יש לכם ערך גדול יותר היום.

אם לא אבקש שכר גבוה מדי  אני מגדיל את הסיכוי

שגיאה: לפעמים הטקטיקה הזו  עובדת כחרב פיפיות וגורמת לכם להיראות פחות שווים בעיני החברה. לא רק שכרסמתם לעצמכם בביטחון העצמי- הרי שבפועל היא מצמצת את הסיכויים שלכם לקבל את המשרה.

עלי לקבל את הצעת השכר הראשונה, להיות אסיר תודה ולא להיתפס כתגרן בשוק בעיני המעסיק

 שגיאה: בפועל, תמיד כדאי לכם לערוך מו"מ על ההצעה הראשונית כיוון שהיא לעולם תהיה רק נקודת הפתיחה. מרבית המעסיקים מתכננים וצופים שיגיע שלב המו"מ והם מתחילים באופן מכוון מנקודת פתיחה נמוכה מאוד יחסית

כדאי לי להסכים להצעת השכר הסופית כמה שיותר מהר, אחרת מישהו אחר יתפוס את המקום.

 שגיאה: נכון אמנם שבחיינו אין ואקום ועל כן חלק ממחפשי העבודה חושבים שמישהו אחר יאייש את המשרה אם הם לא יקפצו מהר ומיד על הצעת השכר  הסופית שהמעסיק נתן להם. לפעמים החיפזון הזה הוא מהשטן. כדאי לקחת יום או יומיים כדי לחשוב על ההצעה ולהשיב עליה. למה? כיון שאם קיבלתם את המשרה  זה אומר שהחברה רוצה דווקא בכם, ואם המעסיק רוצה אתכם מספיק הוא ישלם לכם מספיק.

כדאי תמיד לערוך מו"מ  על השכר הגבוה ביותר בטווח

 לא נכון. גובה השכר במזומן הוא לא תמיד הדבר הכי חשוב בקריירה שלכם. בדקו את החבילה השלמה והתבוננו גם על הטבות, איכות חיים, בונוסים, ימי חופשה. זכרו שהחיים הם לא רק עבודה וישיבה מול מסך מחשב ועל כן  בדקו האם הצעת העבודה שלכם נותנת לכם הזדמנות לעשות גם דברים  שאתם אוהבים והאם היא משאירה לכם מספיק זמן לחיים משלכם.

השכר שהבוס מציע לי הוא מספר סגור.  אני לא יכול לשנות אותו.

לא נכון. כל הצעות השכר שאתם מקבלים מן המעסיק הן ברות מו"מ. גם אם אתם לא יכולים להגדיל את המספר שמופיע בתלוש המשכורת עדיין תוכלו להשיג לעצמכם יותר הטבות, בונוסים, או ימי חופשה שימתיקו את השכר הנמוך יחסית.

לא נורא.  אתחיל עם שכר נמוך כדי לשים רגל בדלת

 שגיאה: זוהי שגיאה שתוצאותיה הפיננסיות תהיינה בטווח הארוך. מרבית העלאות השכר בעתיד מבוססות על אחוזים מן השכר הנוכחי. מי שמקבל שכר נמוך שמציעים לו כברירת מחדל ומבלי לערוך עליו מו"מ - דופק את שכרו במו ידיו  לאורך השנים שיבואו.