למה עובדים בהייטק שוקלים הסבה מקצועית?

על פי הערכות וסקרים, כחמישית מעובדי הייטק חושבים על הסבה מקצועית. למה זה קרה ומה עובר להם בראש?

עובדים בהייטק כבר אינם שמחים לעבוד בענף כפי שהיה בעבר. זה כבר לא בהכרח מקצוע מורם ומדיף יוקרה. לדידם של העובדים זוהרו של הייטק בישראל הועם בשל ההרעה הזוחלת  שחלה בתנאי העבודה ובשכר.  שביעות הרצון הנמוכה מתבטאת בשלושה פרמטרים. השכר, התפקיד ומקום העבודה. כאשר 20% מעובדי ההייטק של היום שוקלים את  הרצון לערוך הסבה מקצועית.

עבודה בהייטק: על אפרוריות ושיממון

התובנה החזקה ביותר שעובדי ההייטק הפנימו אחרי כמה בועות מנופצות - הוא שהשיאצו הקוויאר והסושי גובים מחיר גבוה: חוסר יציבות. אותם עובדים ממש שהיו מחוזרים על ידי המעסיקים בתקופות נסיקה של ההייטק - הפנימו היום ש'לא לעולם חוסן'. השיעור הנוסף שהם למדו היה שהזוהר הזה - הוא חיצוני בלבד, מוגבל לתנאים ולשכר ולא נובע ממקום אינטרינזי או מהעבודה עצמה.

המלה הטרנדית ביותר בקרב עובדי הייטק היום היא הסבה מקצועית

עובדי הייטק אומרים: 'אני חושב על הסבה מקצועית', 'משכורות גבוהות זה נחמד, אבל לא מספיק', וגם: 'נמאס לי'.  זהו סוג של תסכול גדול שזולג אגב גם לתודעה הציבורית. עד לא מזמן, כל אמא יהודיה רצתה לשלוח את הילד שלה ללימודי הייטק. היום, אחרי הטלטלות בשוק, אחרי שתי בועות, ואחרי ש'מפוטרי הייטק', הפך להיות מושג שכיח באוויר - אותה אמא הפנימה שהזוהר של התעשייה הזו הוא לא כצעקתה.

עובדי הייטק והסבה מקצועית: מהייטק להוראה?

גם אחרי הקיצוצים בשכר עדיין בכל ענף אחר המשכורות נמוכות באופן משמעותי. עובדי היי-טק שחושבים על הסבה מקצועית לכיוון של מכירות, הוראה או פירסום צריכים להיות נכונים לשינוי דרמטי של צניחה ברמת החיים. אז נכון, הם אמנם יגידו שאם מחשבים בדקדקנות את שכרם - הוא לא כזה גבוה כיוון שהם עובדים הרבה יותר שעות, ועבודה הרבה יותר מאומצת, מה שאגב נכון - אבל אחרי שהם התחייבו על משכנתא חודשית של 6000 שקל, אחרי שהם הרגילו את עצמם ואת משפחתם לרמת חיים מסויימת - קשה מאוד לסגת אחורנית למשכורת של ארבע ספרות. מה שהם חווים היום זה סוג של התפכחות. נכון שהם ימשיכו לעבוד בענף - אבל הם כבר מזמן לא חושבים שזה "עושר" גדול.

עובדים בהייטק מחפשים הסבה מקצועית

עובדי הייטק מבקשים היום מרכזות הגיוס במכוני ההשמה שלא לשלול אופציות של תעסוקה בחברות מסחר, בחברות לואוטק או בחברות ממשלתיות. כאשר מציעים היום למועמדים משרה בהיי-טק - זה כבר לא עושה להם את ה-WOW שהיה נכון עד לפני כמה שנים. היום מועמדים בהיי-טק לא מתלהבים לחתום ולא ממהרים לשום מקום. את ההילה והזוהר שנקשרו לעבודה בתעשיות העלית – החליפו חשדנות וחוסר אמון. כל ערוץ התעסוקה נתפס היום בעיניהם כבלתי אמין. הם יגידו: "אני לא יכול להיות בטוח שכאשר אני מגיע בבוקר לעבודה - קופסת הקרטון  (לאריזת חפצי) לא ממתינה לי על השולחן"