ראיון עבודה כאשר אתה מועמד בן 40?

איך לצלוח ראיון עבודה  כאשר אתה מועמד "זקן" בן 40 ומעלה?

מחפשי עבודה בכל גיל חייבים להפגין  ביטחון  במעמד של ראיון עבודה  אבל הפגנת הביטחון הזו קריטית עוד יותר אצל בני 40+ . בברירת המחדל בני 40 שמחפשים עבודה מצויים בפוזיציה נמוכה – במיוחד בהייטק ובמיוחד כאן בארץ,   אבל אם הם עוצרים ולוקחים את הזמן להתכונן לראיון כהלכה ולהתאים את עצמם באופן מדויק יותר למראיין בעל סטיגמות שנוטה לאפליית גיל-  ניתן לעבור את המשוכה הזו  כשידם על העליונה.

היכן יושבת הבעיה המרכזית?

חלק מאפליית הגיל קשורה לכך שהמנהלים  הצעירים חשים אי נוחות לתת פקודות לעובד מבוגר מהם. מבחינתם זה כמו להיות הבוס של ההורים שלהם. הם גם מרגישים שאנשים מבוגרים לא מספיק מהירים מחשבתית כמו אדם צעיר, משערים שאנשים מבוגרים  בתדירות יותר גבוהה מאנשים צעירים, ובאופן כללי העובד המבוגר נתפס כאדם שיש לו ציפיות שכר בשמיים.

איך בני 40+ צולחים את ראיון העבודה

תחת הנחות עבודה מצמיתות שכאלו?- להלן מספר המלצות אופרטיביות:

התעדכנו בשיטות הראיון של ימינו

הגיעו לראיון מיומנים. המשמעות היא שעליכם ללמוד כיצד מראיינים היום מועמדים. למעשה אם לא הייתם בפוזיציה של מחפשי עבודה הרבה שנים אתם עלולים למצוא עצמכם בהלם: תופתעו לגלות שסגנון ראיון העבודה קיבל בשנים האחרונות פן ביהביוריסטי. שאלות כמו  "ספר לי על עצמך" או מהי התכונה שאתה הכי גאה בה" פינו מקום לשאלות ולסימולציות  התנהגותיות בנוסח: "ראית את החבר הכי קרוב שלך בעבודה מעגל פינות, בקטנה. באם תלשין עליו?"

איזון

היזהרו  מלהיסחף למקום של "אני יודע הכל מתוקף גילי ונסיוני". אף מגייס או מראיין בחדר  לא רוצה לקבל הרגשה שהוא פחות מוכשר ממך. מצאו את האיזון בין להפגין את היכולות והמיומנויות שלכם ובין 'להשוויץ' ולהתנשא. 

דברו בטרמינולוגיה עדכנית

הישארו עם אצבע על הדופק בטרנדים החדשים של הענף המקצועי שלכם ובלקסיקון של התעשייה כמו גם בטרנדים ומינוחים טכנולוגיים חדישים.   בדרך הזאת אתם מוכיחים למגייס שבשלות יכולה לבוא גם עם  ידע עדכני.

מה להשיב לשאלה: מהן ציפיות השכר שלך?

 אם שואלים אתכם מהן ציפיות השכר שלכם ענו בטווחים ולא במספרים אבסולוטיים. מוטב להחזיר שאלה :"מהו טווח השכר המוצע?" – והשיבו שהטווח  מתאים לכם גם אם אינכם בטוחים. ככלל אצבע,  נסו לדחות את דיוני השכר עד לנקודה שבו הג'וב מוצע לכם באופן ממשי.  כאשר כבר הג'וב בכיסכם- אתם בפוזיציה טובה יותר כדי לחקור אופציות ולהתמקח על השכר. אם השכר שהוצע לכם לא גבוה מספיק חשבו כיצד להגדיל את העוגה באמצעות ערכים שאינם כספיים פר סה כמו ימי חופשה, והשתלמויות מקצועיות. דברו כבר בשלב הזה על הסוגיה של מתי תהיה ההעלאה הראשונה ובאלו תדירויות.

היו אותנטיים

אל תנסו להשוות את עצמכם לצעירים: אל תתלבשו כמוהם אל תדברו בשפה שלהם ואם שואלים אתכם על פייסבוק או לינקדין או על כל נושא אחר בעולם הרשתות החברתיות שבו אינכם שוחים-  לא בושה לומר: "אני לא מצוי בעולם הזה. יש לי יתרונות אחרים" ולדבר עליהם: ניסיון,  ניהול אנשים, קשרים, שיקול דעת.

תכנון

תכננו מראש. אל תלכו 'על עיוור' לראיון העבודה: עברו על רשימת שאלות,  תחקרו אנשים שהתראיינו בארגון, וקחו זמן לחשוב כיצד תשיבו מראש על שאלות. שאפו לשבור סטריאוטיפים  ולהראות שאתם "שחקן בעל ערך". למה הכוונה?  נסו לזהות את היתרונות שלכם במונחים כספיים עסקים שידברו אל כל מעסיק. למשל זהו סיטואציה קונקרטית  בעברכם שבה תרמתם לשורת הרווח של המעסיק הקודם,  ותרוויחו הרבה נקודות זכות.

הובילו את השיחה אל החוזקות שלכם

מקדו את הראיון במקומות ובטריטוריות שבהם אתם מצטיינים. נווטו את השיחה  לאותם תחומים ואזורים שבהם אתם מובילים  באופן משמעותי. אם למשל צברתם קשרים באיזור גיאוגרפי מסוים בעולם (מזרח אירופה כמשל)- הובילו את השיחה לניהול עובדים בפולין וברוסיה תוך הפגנה של דקויות הידע בתרבות המקומית

ואם המראיין צעיר ממני באופן משמעותי?

אם המראיין צעיר מכם באופן משמעותי אל תכנסו לחרדה. התייחסו אל הצעיר הזה כאל כל אדם אחר שמתעניין בהעסקתכם. הנהירו לו שאתם מסוגלים לעבוד עם כל אדם  גם אם האוטוריטה מעליכם צעירה  בשנים וגבו את דבריכם בדוגמאות מן העבר.

היראו בריאים 

העבירו למעסיק הפוטנציאלי את המסר  שהבחירה בהעסקתך היא  השקעה ארוכת טווח. לשם כך על מחפש העבודה שחצה את גילאי ה50  להיראות במיטבו מבחינה פיזית. אחד הדברים שמטרידים את מוחו של המעסיק בהעסקת עובדים מבוגרים קשורה לנושאים של לנושאי בריאות. סטטיסטית זקנה מגדילה מחלות וסיכונים מסוימים כמו  לחץ דם, סכרת, ומחלות כלי דם. אף מעסיק לא רוצה לשכור שירותיו של מישהו שנוכחותו והפרודוקטיביות שלו עלולים להיעלם עם הזמן בגלל בעיות בריאות כרוניות.