עבודה בגוגל לסטודנטים: מי מתקבל ומה מאפיין את תנאי ההעסקה?

עבודה בגוגל לסטודנטים: מה מאפיין עבודה בגוגל ישראל? אלו סטודנטים מבוקשים בגוגל? ומה הופך את גוגל אבן שואבת לטאלנטים מעבר לשכר ותנאי העסקה?

איך משיגים עבודה בגוגל? מהו היתרון של סטודנטים ?

עבודה בגוגל לסטודנטים:  השנים האחרונות הולידו ביקושים למוחות טובים נטולי תואר אקדמי, ובמילים אחרות: לסטודנטים. למרות הדיבורים על צמיחה שגשוג ואופוריה - עדיין גישתם של מעסיקים בהנהלות בפירמות גדולות זהירה בכל הנוגע לגיוס - ובצל טראומת המשבר הכלכלי האחרון עדיין מובילה שם השאיפה לחסוך ככל שניתן בעלויות כוח האדם תוך קידוש ערך האפקטיביות.

עבודה בגוגל: מה תרוויחו מעבר לכסף?

העסקת סטודנט כעובד בתפקיד מקצועי אשר קשור לנושאי לימודיו באוניברסיטה מאופיינת בשכר שעומד על בין 50 עד 30 אחוז פחות יחסית לגובה משכורתו של עובד מקצועי מן המניין המחזיק גם בתואר אקדמי ובניסיון, ועדיין לא דיברנו על החיסכון בכל התנאים הנלווים כגון תנאים סוציאליים שגם אותם חוסך המעסיק.

סטודנטים עובדים בגוגל  

גוגל  מעסיקה גם סטודנטים מצטיינים בתפקידים של פיתוח תוכנה על פי רוב במסגרות של חצי משרה. התועלת של המהלך הזה מתבטאת בשני אספקטים מרכזיים: נוכחות סטודנטים לעולם מחזקת את הקשר בין התעשייה לאקדמיה ויוצרת שם הפריה הדדית. הסטודנט מביא איתו את המחקר והפיתוח ממסדרונות האוניברסיטה ומיישם אותו בתעשייה. בנוסף לכך, העסקת סטודנטים מצוינים בתפקידים מקצועיים שנוגעים לתחומי לימודיהם מייצרת את עתודות הגיוס הטובות ביותר עבור הפירמה. הפירמה מקבלת לידיה מוחות איכותיים כשהיא יכולה לעצב אותם ולגדל אותם אצלה לפני שיתקלקלו בשוק העבודה. כך היא יכולה לגייס אותם בשלב מאוחר יותר "מבית" בלי עלויות מיותרות. מעבר לכך בכל שיטת גיוס חלופית יש רכיב של הימור כאשר כאן בתעסוקת סטודנטים הפירמה יכולה להתבונן על הביצועים של הסטודנט במהלך עבודתו להכיר ולהכיר אותו ממקור אמיתי - לא משמועות.

עבודה בגוגל: משחררים סטודנטים עובדים לתקופות מבחנים

כיוון שהפוקוס של הסטודנט מצוי בלימודים עוד לפני מקום עבודתו יש לכך משמעות ניהולית. המעסיק חייב להיות נכון לשחרר את הסטודנט לתקופות הלחץ במבחנים, לגלות כלפיהם גמישות מרבית, ולתאם להם סוגי תפקידים משכי עבודות ואופי של מטלות כל זאת בהתאם לשעות המצומצמות שבהם הם יכולים לעבוד. מבחינת הפירמה זה כמובן דורש מבחן תמרון בכל המערכת. תמרון בכל המערכת. למעשה כאשר מעסיקים סטודנטים מוכרחים להשקיע תשומת לב ניהולית מרבית במחשבה איך ממנפים את הקשב המפוצל של הסטודנטים - למקום של אפקטיביות.

עבודה בגוגל לסטודנטים: איך הפכה גוגל  אבן שואבת לסטודנטים?

החברה מאפשרת  לסטודנטים המצטיינים  לעשות את העבודה המשמעותית לא את העבודה הסיזיפית השחורה שתוכניתנים ותיקים מעבירים הלאה. בגוגל  - הסטודנטים בחלקם אחראים על פרויקטים מאוד מצליחים משמעותיים וכבדים. כאשר מעניקים לסטודנט את האפשרות להתפתח באמת מבחינה מקצועית תוך כדי לימודים החברה משדרת לו שהיא מאמינה  בו ושהם הסטודנטים ככלל נתפסים  ככל עובד אחר בשורות הארגון.

עבודה בגוגל: סטודנטים כעתודת גיוס

החברה שומרת  את הסטודנט כעתודת גיוס לעתיד (ובעיקר את הידע שהם צברו בחברה) ולכן היא למן ההתחלה מנהלת איתם  מערכת יחסים מכבדת שאף מאפשרת להם להכיר לרוחב ולעומק את כל מערכות הארגון, את הפרויקטים של הפירמה ובמילים אחרות היא לא זורקת להם  רק את השאריות (את העבודה השולית).