עבודה לסטודנטים: איך להתברג בחברה גדולה ולקבל תנאי שכר טובים?

מודעות דרושים סטודנטים מאפיינות את  התקופה הנוכחית שכן היא מייצרת  הזדמנות ייחודית, חסרת תקדים עבור סטודנטים שרוצים לעבוד בתחום המקצועי של לימודיהם. יותר מתמיד מעסיקים רגישים לסוגיית הכסף (המזומן הוא המלך) ומגלים שקיים מחסור בעובדים מיומנים. 

למה חברות גדולות מחפשות להעסיק סטודנטים?

ההצלבה של שני המופעים אלו מפקס מעסיקים שווים כמו טבע, רפאל, אינטל, אפלייד מטיריאלס, אלביט וכיו"ב, על הפתרון של העסקת סטודנטים מוכשרים. מבחינתם הם שוכרים מוחות בלמעלה מ50% מן המחיר של עובד אחר בשוק ובנוסף בונים לעצמם עתודות של טאלנטים שבעתיד יהוו ערוץ גיוס חינמי. מהי המשמעות של כל זה לסטודנטים? - מדובר בטיימינג  אולטימטיבי למציאת עבודה מקצועית (לא עוד מוקדן מכירות מוקדן שירות, קב"ט או מאבטח ) אצל מעסיקים בפירמות ממותגות ונחשבות.

תכננו מסלול קריירה כבר עכשיו

מה שזמני עלול להפוך לקבוע, לפיכך הקפידו על בחירת מקום העבודה הראשון שלכם כיון שהוא סולל לכם את הקריירה לעתיד. למה הכוונה? - הרבה פעמים מקום עבודה ראשון שנתפס בעיני הסטודנט כ"זמני עד שאסיים את הלימודים" הופך לקבוע. אם למשל סטודנט למשפטים עונה על מודעת דרושים סטודנטים  ונכנס לפירמה בתחום המקרקעין, סביר להניח שאחרי שנתיים בעבודה סטודנטיאלית, הקריירה שלו תנותב לתחום הזה גם אם זו לא היתה משאת נפשו מלכתחילה, ולו כיון שהוא בא עם מטען ידע ייחודי לתחום. דוגמא אחרת: סטודנט בתחום הכספים/כלכלה/מנע"ס שהועסק בחברות הנסחרות בנאסד"ק, יתמחה בחוקים הספציפיים במהלך העבודה הזמנית שלו ולכן באופן טבעי יהיה מבוקש ע"י חברות בתחום. לסיכום, מוטב לתכנן מראש מסלול קריירה. זוהי הדרך הקצרה ביותר.

עבודה לסטודנטים? העדיפו פירמה ממותגת

מיתוג הפירמה. לעולם העדיפו להיות מועסקים בפירמה מובילה וממותגת כיון שכך הקריירה שלכם תופסת טרמפ על מיתוג של אחרים. כאשר סטודנט מסיים לעבוד בפירמה נחשבת, הרי שיש בכך כדי להקנות לו נקודות זכות ברזומה. למה? כיון שמעסיקים לעתיד יודעים שאם הוא התקבל לפירמה מה: big-4, הוא עבר שם סינונים קפדניים, עבר דרך מסלולי פיתוח טאלנטים, קיבל הכשרות, הלך להשתלמויות מקצועיות ועוד. מן הסיבה הזו, שווה לסטודנטים להתפשר על שכר לטובת מיתוג ולראות בהפרשי השכר שהיו יכולים לקבל: שכר לימוד.

עבודה מקצועית לסטודנטים: ציונים או מצוינות?

הפירמות השוות באמת רוצות גם הן לקשור את עצמן עם עובדים שערך המצוינות נמצא בראש סדר עדיפויותיהן. מן הסיבה הזו הם קולטים סטודנטים עם ציונים מאוד גבוהים ומאוניברסיטאות מאוד יוקרתיות. המופע הזה כשלעצמו מייצר תחרות מאוד גדולה בין הסטודנטים, כבר בשלב הלימודים.

סטודנטים רבים מבינים שהיום דרישות הסף של הארגונים הנחשבים מאוד גבוהים ולכן כבר בשנה ב' הם מתחילים להכין את עצמם, אם מבחינת ציונים, אם מבחינת התבלטות בתחומים עכשוויים, למידה של תחומים עכשוויים.

גובה משכורות סטודנטים : איך לקבל שכר יותר גבוה?

הגיעו אל שולחן המו"מ של הפירמה, אחרי שבדקתם סרי שכר וטבלאות שכר. לצד טבלאות אלו יש מדרגים שונים, ביניהם גם שכר סטודנטים. על פי רוב מדובר ב50% פחות, לעומת עובד רגיל. כאשר נכון להיום באופן ממוצע טיפוסי, שכר סטודנט בעבודה מקצועית נע בין 40 עד 50 שקל לשעה. אחרי סיום המשרה הסטודנטיאלית/סיום הסטאז', השכר קופץ פי שניים.

עבודה לסטודנטים:  אין לכם ציונים טובים?

הוכיחו שאתם אנשים מצוינים: הדגישו שמצוינות נמצאת בפרופיל שלכם שיש לכם מיינדסט של מצליחנים, שניחנתם במוטיבציה, התמדה, דרייב ענק וערכים כגון אלו. תארו בראיון העבודה הישגים צבאיים, פעילות בארגוני התנדבות, פעילויות ספורט או תחביבים שבהם הגעתם לשיאים. מעסיקים חכמים מסתכלים על הסטודנט כמכלול.

דרושים סטודנטים בפירמה שווה וממותגת ללא תשלום 

סטודנטים שחושקים לעבוד בפירמה יוקרתית מוכנים לעיתים להציע את עצמם חינם כדי להכניס דלת ברגל. לרוב זוהי שגיאה גסה. השוק אומנם תחרותי אבל אל תעשו זילות בערך שלכם.

דרושים סטודנטים: ניהול משא ומתן על שכר

אם מקום העבודה המקצועי מציע לכם תשלום נמוך /מקפח באופן יחסי, דעו שהוא לא בונה על העסקתכם לטווח ארוך. אמנם כשאתם עונים על מודעת דרושים סטודנטים אתם לא נמצאים בעמדת מיקוח מאוד גבוהה, כיוון שהמעסיק מציע  מאוד טובה עם מערכת כלים לעתיד ולכן ההמלצה היא להדגיש בראיון העבודה סט של יכולות שמסבירות מה מבדל אותם (אני זריז, יודע לעבוד מהר, חד מוח, כריזמטי וכו'). אם אתם מספיק מתוחכמים תנו למעסיק את הרגשה שאתם מחוזרים, שרוצים אתכם גם בחברות שוות אחרות. חדדו לעצמכם את התובנה שלמעסיק יש אינטרס גדול להעסיק סטודנטים: תעסוקת סטודנטים מייצרת לו תקנים זולים כאשר הוא מקבל לידיו אנשים טובים ששוק העבודה לא הספיק לקלקל אותם. אל תמכרו את עצמכם בזול!

דרושים סטודנטים: משלמים לכם שכר נמוך?

 בדרך כלל זה קורה כאשר סטודנט לא מגיע מראש עם תג מחיר. הדרך הנכונה תהיה לבוא ולשים על שולחן המו"מ כמה אתם מצפים לקבל על עבודתכם. אל תפחדו לבקש, זה בסדר לומר למעסיק "אני רוצה להרוויח גובה שכר ראוי על שירותי". טעות גדולה תהיה לבוא ולהציג את עצמכם בגישה של "רק קחו אותי".

דרושים סטודנטים: טעות נפוצה

טעות נפוצה שסטודנטים עושים היא כאשר הם מגיעים  אל מעסיק בקבוצות. למשל, אותה שכבה ממדעי המחשב באוניברסיטה מתאגדת, שולחת נציג ואומרת למעסיק הפוטנציאלי: "השכר המבוקש שלנו הוא איקס". על פי רוב זה נעשה מתוך תמימות וחוסר הבנה של השוק אבל  מעסיקים מאוד נבהלים מהתנהלות כזו ונסוגים. סטודנט חכם מתנהג כאינדיבידואל. הוא יגיע  לבד  אל הפירמה  וידרוש שכר על פי השווי האישי שלו נבליע להיתלות על איגודים וקבוצות.

פניתם למודעת דרושים סטודנטים והתקבלתם.  ועכשיו?

קחו את מקום העבודה המקצועי הראשון שלכם בשיא הרצינות. השקיעו בלמידת החומר, בלמידת הפירמה, בלמידת המתחרים. לעולם אל תתייחסו אל מקום העבודה כחלטורה משום רק משום שמדובר במשרת סטודנט. אם התפקיד שלכם הולם את הלימודים המקצועיים שלכם, תנו את כל ה100% שלכם בזמן שאתם נמצאים שם. סטודנטים נבונים ידעו גם להיות פרואקטיביים ולתפוס פוזיציה שתהיה משמעותית בארגון באופן כזה שבו הם יהיו "נצרכים" (שיזדקקו להם). שדרו גם שאתם לא רק סטודנטים עם ראש תיאורטי, אלא שאתם מבינים ביזנס.