האם כדאי להשקיע בלימודי מחשבים ולעבוד בהייטק?

אם אתם שוקלים להפוך לעובדי הייטק בחסרת הייטק מובילה ונחשבת ולהשוויץ בסלון יום שישי במשכורות הגבוהות, במסאז'ים, בעבודה היצירתית, בהתחנפות של המעסיק אליכם, ובשלל הטבות וכיבודים שהמקצוע הזה מעניק- כדאי שתעצרו ותחשבו שוב. אחרי שתי התפוצציות בועה- הדימוי הגבוה של המקצוע נשחק גם בעיני עובדי ההייטק עצמם.

עובדי היטק הם פועלי הבנין של עידן העסקים המודרני

מרביתם של העובדים בהייטק מתפקדים כ'פועלי בניין' של העידן המודרני: חלק לא מבוטל מהם מתעסק אחרי הכל בעבודה הסיזיפית השחורה. הם עושים אבטחת איכות או בונים בייטים וביטים בקוד המחשב. נכון, יש שם גם כמובן אנשים שעובדים במחקר, בפיתוח, בבניית אלגוריתמים, אבל בואו לא נתבלבל - הם לא מהווים את הרוב. יותר מזה, הרבה מאוד עובדים בהייטק לא הגיעו לעיסוק שלהם מתוך מקום פנימי בוער של תשוקה חזקה, אלא יותר בגלל הסינוור החיצוני של רכבי הליסינג, השיאצו והשכר הגבוה. היום כשהתעשייה חטפה את הזבנג, מכה אחרי מכה - הם באופן טבעי הם עוצרים ושואלים את עצמם: "מה אני עושה כאן? גם התנאים צנחו, גם קיצצו לנו בשכר, אנו גם עובדים יותר שעות ואנחנו גם לא נהנים, זה לא בנשמתנו".

הכרסום במעמד עובדי הייטק

הכירסום בסטטוס של עובדי ההיי-טק התחילו גם בגלל ההזדקנות של הענף שיצרה מעמדות פנימיים בתוכו. למשל, ה'גלורי' של איש היי טק תפס למשל גם לעובדי ה-QA עד תחילת הבועה הראשונה. אבל עם האבולוציה של השוק תנאי הסף של הנישה הספציפית הזאת ירדו ונכנסו אליה גם  אנשים חסרי השכלה אקדמית. כתוצאה מכך המשכורות צנחו ואיתן צנחה גם האטרקציה. אם עוד אחרי בועת 2000 הזוהר סביב המושג עובד הייטק היה קיים - הרי שאחרי משבר 2009, הוא נעלם לחלוטין.

יוקרה מקצועית הולכת עם תנאים ושכר

צריך להבין שהיוקרה הולכת יד ביד עם תנאים ושכר: הניצל של המעסיקים, העומס בשעות, מיסוי הליסינג הם רק חלק מן הגורמים ששחקו חזק את היוקרה שעוד נותרה. הטלטלות של השוק הספציפי, התנודתיות וחוסר היציבות התעסוקתית שחקו את הילת המקצוע  של להיות 'איש הייטק'

עבודה בהייטק: יש סיכוי שהימים הטובים יחזרו?

כנראה שלו  וזאת ממספר סיבות: השוק מוצף בהיצע של עובדים, בוגרי אוניברסיטאות, אבל יתר על כן, אחרי המשבר השני, מסתבר שהמעסיקים בהייטק, גם הם התבגרו ולמדו לשחק אם המצב החדש באופן שמשרת אותם, את הפירמה, תוך צמצום עלויות כוח אדם. ההתבגרות של הענף ושל המשקיעים בו - הולידה מצב שהיום אף מעסיק לא יוצא מגדרו כדי לצ'פר את העובדים שלו או לחזר אחרי מועמדים באופן יוצא מן הכלל. מן הסיבות הללו נראה שלא תחול קפיצה דרמטית או עלייה ביוקרה של מקצועות ההייטק

המשכורות בהייטק עדיין גבוהות באופן יחסי לענפים אחרים בשוק.

 אם תגידו לעובד הייטק שעדיין הוא משכר יפה מאד יחסית לעמיתיו בתעשיות אחרות הוא מיד יענה בשאלה: "גבוה יחסית למה?" מנקודת מבטו הוא מחזיק בתואר שני ב-10 שנות ניסיון מקצועי כאשר התנאים והמשכורת שלו נשחקים כל הזמן כשבמקביל הוא עובד יותר קשה מבעבר. לדידו, בתחושות הסובייקטיביות שלו הוא מרגיש דפוק חד וחלק.