מה מאפיין אנשים עם גישה חיובית בעבודה ובעסקים?

חשיבה חיובית בעבודה ובעסקים: איך משיגים קידום בקריירה ע"י אימוץ גישה נכונה? איך מגייסי עובדים יכולים לזהות עובדים בעלי גישה חיובית ?

חשיבה חיובית היא מטבע לשון די שחוקה. יש אנשים שהיא אפילו תעצבן אותם ותעורר בהם קונוטציות של ניו אייג'יזם - אבל האם מי שניחן בה באופן טבעי מצליח להתקדם יותר בעבודה מעמיתיו? - מסתבר שכן.

קידום בעבודה :    Attitude is Altitude

מדוע חלק מן האנשים בארגון מצליחים להתקדם ולטפס אל חלקו העליון של הסולם בשעה שאחרים נשארים תקועים בדרג הביניים ומטה? האם מדובר בכישרון יוצא דופן? שכל? ידע מקצועי? או כישרון פוליטי ויכולות למפות אנשים חזקים בתוך הארגון ולחבור אליהם כל התשובות נכונות - הכל נכון אבל יש גם משהו נוסף לא פחות חשוב: הגישה.

גישה חיובית בעבודה ובעסקים: עובדים עם חשיבה חיובית נוטים להיות יותר בריאים

ד"ר מרטין זליגמן אבי תורת הפסיכולוגיה החיובית גילה שהגישה לחיים (חשיבה חיובית)   לאו דווקא השכלה או איי קיו גבוה היא היא הרכיב  שמנבא  הצלחה לעומת השכלה, אייקיו או פקטורים מסוג כזה. עובדים עם חשיבה חיובית נוטים להיות גם יותר בריאים,  יש להם מערכות יחסים טובות יותר והם מצליחים יותר בקריירה.

חשיבה חיובית בעסקים ובחיפוש עבודה: מה מאפיין את המח של עובדים עם גישה של 'הכל אפשרי'?

אנשים אלו  חושבים שאין דרך שתמנע מהם אי פעם להיות סגן הנשיא. הם חיים על פי  המשפט הידוע ששומעים לרוב אצל מומחי קריירה: "בין אם אתה מאמין שאתה יכול ובין אם אתה מאמין שלא - אתה צודק'. אלו הם אנשים שאימצו גישה של "אני יכול לעשות את זה" והמשימה שהטילו עלי לעשות "קטנה עלי".

חשיבה חיובית בעסקים: מיקוד שליטה פנימי ולקיחת אחריות על גורלך

אם אתה מבלה את כל הקריירה שלך בהמתנה שמשהו יתרגש עליך תצטרך לבלות במקום הזה זמן ארוך.  אנשי מקצוע מצליחנים יוצאים החוצה וגורמים לדברים להתרחש. הם פרואקטיבים מתוך דפוס חשיבה של "אני יכול לעצב את חיי"

חשיבה חיובית עבודה: אין  כבר גבר שנקרא 'משימה קטנה'

העובדים המצליחים יודעים שאי אפשר לדעת מתי הם יקבלו את הנראות וההכרה מהממונים שלהם ולכן הם לוקחים כל מטלה בשמחה בלי להתייחס לסוגיה עד כמה היא הולמת את מידותיהם או לא. אין להם קטע של " מזלזלים בכבודי כי נותנים לכם משימות בינוניות או קטנות". הם מבצעים את מלאכתם בהשקעה וזוכרים שגם דרך משימה קטנה ניתן לקבל נראות.

חשיבה חיובית של עובדים: גישה של 'מה עוד אני יכול לעשות'

הם מתנדבים לקחת פרויקט נוסף. לומדים מיומנות חדשה שתהפוך אותם  עוד  יותר ברי העסקה. ברוח הזו הם נשארים מאוחר כדי לעזור לעמית, מחפשים כל הזמן דרכים נוספות לתרום ולהטביע חותם. ועובדים גם לאחר שעות העבודה כשצריך -בלי להיות קטנוניים ובלי לעשות חשבונאות עם הממונה.

חשיבה חיובית בעבודה: גישה של 'זה לא רק מה שאני יודע אלא מי שאני מכיר'.

עובדים מצליחנים מבינים את החשיבות של נטוורקינג גם בתוך הארגון וגם מחוצה לו. כדי להתקדם הם מבינים שעליהם לייצר ר באופן פרואקטיבי קשרים מקצועיים, להזמין מדי פעם עמיתים לצהריים, ללכת לימי גיבוש, להצטרף אל איגוד מקצועי שבו ניתן להכיר עמיתים מארגונים מקבילים. סללו דרך מרושתת אל העתיד המקצועי שלכם

חשיבה חיובית בקריירה בעבודה ובעסקים: מתייחסים לכל גורם בסביבה כאל איש מפתח

למרות שמקום העבודה הפך להיות מאוד תחרותי ואגרסיבי המקצוענים יודעים גם להתייחס באופן נחמד אל הסביבה שלהם. הם לא ירגישו למשל שזה לא נחוץ ולא חשוב לייצר קשר טוב עם המזכירה של הבוס. הם מנומסים כלפי כל הסביבה. אי אפשר אף פעם לדעת מתי קשרים מן העבר ישחקו תפקיד מפתח בעתיד.

ולבסוף: 

עובדים עם חשיבה חיובית יודעים לעשות יחצנות עצמית בחן ובלי להשתחצן

 האם אתם ממתינים שמישהו במשרד יבחין בכישרונות שלכם, במאמצים שלכם? הגיע הזמן שתתחילו לתקוע בחצוצרות. לא צריך לעשות את זה בצורה אגרסיבית מדי או שחצנית. עובדים מצליחנים יודעים להצביע על ההישגים שלהם בצורה מאוזנת סולידית ועניינית מבלי שייתפסו כראוותנים.