רוצה לעשות הסבת מקצוע באמצע החיים? כך בוחרים מקצוע ששורד תקופה כלכלית קשה

אנשים שמבקשים לעשות הסבה מקצועית לאחר פיטורים שנבעו ממיתון ומקיצוצים במקום עבודה הקודם מחפשים יציבות במקצוע הבא. מהם המקצועות העמידים והיציבים גם בתקופות של שפל כלכלי?

הכוונה מקצועית: אלו מקצועות עמידים גם בפני האטה כלכלית?

למה משתלם לעשות הסבה ? אלו מקצועות חסינים מפני שפל כלכלי?  אפשר לחלק את מקצועות השוק לשלוש קטגוריות מרכזיות. על הקבוצה הראשונה נמנים המקצועות האופנתיים כמו, למשל, מטפלים ברפואה אלטרנטיבית, מאמנים אישיים ואפילו אנשי מדיה ופרסום. בקבוצה השנייה מופיעים "המקצועות המזדקנים", דוגמת תוכניתנים בשפות תוכנה שאבד עליהן הכלח, אנשי תחזוקה ומחסנאים. הקבוצה השלישית מכילה את מקצועות ה-  BREAD AND BUTTER כלומר-  מקצועות שהמעסיק לא מוותר עליהם, לא משנה עד כמה המצב מוגדר כמשברי.

מהם המקצועות שתמיד החברה שלכם תצטרך לא משנה כמה המצב הכלכלי קשה?

הכוונה היא לא בהכרח לעולמות תוכן כמו  חינוך ובריאות (מורים ורופאים), אלא גם  לאנשי מכירות שמספקים לארגון באופן יציב ושוטף את ההכנסות שלו. לעומתם, למשל, משרותיהם של מנהלי שיווק ומנהלי פיתוח עסקי, אלה שמגיעים עם רעיונות לעתיד, מועדות הרבה יותר להינזק תחת עננת מיתון. רק מקצועות הקטיגוריה השלישית שורדים במיתון.

תעשיות ייחודיות שצומחות מהר: תעשיית הגיל השלישי

בהקשר זה שווה לבחון את תעשיית הגיל השלישי. זו צומחת במהירות עצומה ומתגלה כעמידה יחסית למיתון. לא רק שמספר הקשישים גדל, הרי שהתעשייה מעניקה מקדם ביטחון נוסף לעוסקים בה: הכסף שזורם שם הוא פרי מאמץ של שנים עברו, לא של שנות המיתון הנוכחיות. מתוקף כך, כל העוסקים בתחום נהנים מיציבות תעסוקתית יחסית גבוהה.

הסבה  מקצועית לנישות רווחיות

מקצועות עמידי מיתון נושאים בחובם ברוב המקרים תג-מחיר של מימוש-עצמי ורמת-שכר. ישנם תחומים שהם כביכול מנותקים מן הכלכלה הסובבת אבל אלו מספקים מוצרים ושירותים שהציבור תמיד יבקש אותם, לא משנה כמה המיתון יחמיר. ישנם מקצועות בהם מתקיים מעין טרייד-אוף בין היציבות התעסוקתית ובין גובה השכר. מקצועות כמו מורים, קציני ביטחון או מטפלים בזקנים, מספקים כולם שירותים הכרחיים שאי-אפשר לוותר עליהם, אבל מראש היציבות הזו מגולמת במשכורת הנמוכה וברמת המימוש-העצמי.

רפואה, סיעוד, שינוע, קוסמטיקה, בישול: מקצועות חסינים ממיתון

רפואה הוא אולי אחד התחומים המספקים שגם נותר עמיד לנוכח מיתון כבד. למי שמתעניין בתחום הטכני כדאי ללכת על זירת הרכב והתחבורה, שכן ארגונים תמיד יצטרכו, למשל, שינוע להובלת סחורה. גם תחום המזון - שפים, טבחים ודיילי שירות - מתגלה כחסין לתקופות מיתון שהרי אפילו בתקופת הצנע בשנות החמישים היו בארץ היו בארץ מסעדות פאר. תחום עסקי אחר שעמיד לכלכלה מקרטעת, הוא תחום הטיפול ביופי ובמראה החיצוני, למשל, מעצבי שיער, מומחי דיאטה, מנתחים פלסטיים, קוסמטיקאיות ומפתחי תכשירי אנטי-אייג'ינג למיניהם. לבעלי המקצוע הללו תמיד תהיה פרנסה.

מקצועות ירוקים הופכים להיות בחירה מקצועית שמביאה איתה ביטחון תעסוקתי

 זהו עולם תוכן חדש ופנוי יחסית, עולם שרחוק מלהיות רווי במומחים ובאנשי מקצוע בתחום ובתחום הזה צורך אמיתי: העולם מחפש כל הזמן מקורות לחומרי אנרגיה חלופית (המחסור הנוכחי במזון, למשל, נובע בחלקו מכך שהיום חלק מגידולי התירס וקני הסוכר מופנים למטרות של ייצור דלק ביולוגי). דבר נוסף, מעבר לאידיאליזם ולערכים שנקשרים סביב נושאים אקולוגיים, מקצועות הסביבה נתפשים כנישה עסקית חדשה, לא רוויה, שניתן להפיק ממנה רווח כלכלי נאה.

האם מקצועות שימור סביבה מעניקים ביטחון תעסוקתי לטווח ארוך?

מקצועות הסביבה או השימור הסביבתי הם הבאזז החדש. למרות שמדובר במקצוע אופנתי, ברור לחלוטין שהוא כאן כדי להישאר, כיוון שארגונים החלו להפנים את החשיבות שלו. הביקושים רק הולכים וגדלים למקצועות כמו מהנדסי סביבה או מהנדסי מים.

האם משרתו של פועל ייצור יציבה יותר לעומת תפקיד של מנהל בתקופות מיתון?

בעבר זה היה נכון. היום כבר לא. מעמדו של פועל הייצור בעבר היה הרבה יותר יציב מהיום. המיתון בעידן המודרני מאופיין בכלכלה הרבה יותר דינאמית ובהפיכת העולם לכפר גלובלי. המשמעות היא שהיום הרבה יותר קל לייבא פועלים ועובדי צווארון כחול ממדינות עם כוח עבודה זול. אפילו בתחום לוקאלי מובהק כמו בנייה, המשרות מאוישות על-ידי פועלים מכל קצוות העולם.

מה כבר אפשר להוריד ממשכורת של פועל ייצור?

אם כי  קיים פיתוי ראשוני לחפש את בעלי המשכורות השמנות, אלה שקרובים לקצה הפירמידה, ולקצץ שם. שכן, מה כבר ניתן להוריד ממשכורת של פועל ייצור? יחד עם זאת, גם פועלי הייצור לא חסינים ממיתון (אפילו לא בתחום כמו שינוע, שנחשב יחסית מוגן, שכן אם מייצרים פחות סחורה נדרשים גם פחות נהגים). ובכל זאת, מניסיון העבר ניתן לראות כי מקצועות המטה והפיתוח העסקי הם הראשונים להיפגע בתקופות האטה כמו גם בעלי תפקידים בתחום משאבי-האנוש.

מה קורה למקצועות של ניהול  משאבי-האנוש בתקופות של מיתון?

מצבם לא מזהיר בלשון המעטה. אם ניקח כדוגמה חברה במצוקה שהסוגיה הראשית שעומדת לנגד עיניה היא 'איך לחסוך כסף'. באופן טבעי, צמרת ההנהלה תבחן כיצד ניתן לחלק את המקצועות הבכירים ולהעביר את סמכויותיהם למנהלים בדרג הנמוך יותר בהיררכיה. כך, למשל, הם ייקחו את סמנכ"ל משאבי-האנוש ויעבירו בהדרגה את סמכויותיו בנושא ניהול העובדים למנהלים המופקדים על כל מחלקה.

הכוונה מקצועית לעיסוקי שוק ההון

לפי כל הסממנים הנראים לעין, שוק ההון עומד אמנם לעבור מהפיכה ולהיפגע פגיעה של ממש בשנים הקרובות. בתי-ההשקעות יצמצמו בגיוסים, כאשר הנפגעים העיקריים של המיתון יהיו יועצי ההשקעות והאנליסטים. יחד עם זאת, באופן מפתיע, בתוך התחום הזה יישאר השוק הפנסיוני והעוסקים בו עמידים למיתון. אין  ספק שהביקוש ליועצים ולמשווקים פנסיונים רק ילך ויגדל, לא משנה כמה המיתון יחריף.

טיפים לעובד שרוצה להגן על עצמו מתקופות של האטה כלכלית וצמצומים המשרד

אל  תסתפק ב'לעשות עבודה טובה', אלא השקע בתדמית ובשיווק העצמי שלך בתוך הארגון. מעבר לכך,  היה נכון תמיד ללמוד טכנולוגיות חדשות וייחודיות שנכנסות לעולם בכלל. ידע מקצועי חדשני שכזה יעזור  לשמר את משרתך הנוכחית, וגם יסייע  במצבי פיטורין. טיפ חשוב נוסף, לגלות עניין ולהציץ 'מעבר לכתף' אל מה שמתרחש במחלקות אחרות שבארגון. ערב מיתון, ממש לא כדאי לעובדים להיות 'ראש קטן' ולהסתפק במשבצת המצומצמת שלהם. במילים אחרות, על עובד שרוצה להגדיל את הסיכויים לשימור מקומו בארגון להביט יותר רחוק וקדימה, להיות יזם, להיות פחות 'בפינה שלו' ולא לסמוך על כך שהמנהל הישיר שלו כבר ידאג לו ביום פקודה.