האם עובד יכול לוותר על הפרשה לפנסיה כדי שהנטו במשכורת יגדל?

עובדים רבים מבקשים לוותר על ההפרשה לפנסיה כדי שהנטו שלהם בבנק יגדל: האם זה אפשרי מבחינת דיני עבודה?

האם לוותר על הפרשה לפנסיה כדי שהנטו יגדל? בעידן קיצוצי שכר, עובדים מסוימים מבכרים את הבטחון של ההווה על פני ביטחון כלכלי בעתיד. לא מעט עובדים יגיעו אל המעסיק ויאמרו לו :

העובד למעסיק: אני רוצה נטו גבוה יותר בתלוש ולכן אני מוותר לך על הפרשות לפנסיה

הם גם יחתמו למעסיק על כתב ויתור בסוגיית הפנסיה, ואז עם מסמך כתוב יש מעסיק שמתפתה ונעתר לבקשתם. מנקודת המבט של המעסיק או  בעל העסק הוא ממש משוכנע  שהעלאת  התמורה החודשית בנטו – תזניק גם את המוטיבציה של העובדים. ומה לגבי עתידם  של העובדים, רווחתם בזקנתם? – זה לא ממש מעניין אותו כרגע כשיש לו "יציקת בטון על הראש" כלומר אתגרים בתזרים המזומנים, לקוחות ממורמרים או שורה של אתגרים עסקיים אחרים.

דיני עבודה בנושא הפרשת פנסיה לעובד:  איפה המוקש לעובד ולמעסיק ?

פנסיה הוא מושג מעורפל, עבור עמך ישראל-  קרי האדם הפשוט ברחוב אבל לפעמים הוא גם עמום דיו עבור מעסיקים רבים למרות שהם מוקפים ביועצים ובמומחים. מעסיקים שנאלצו בעקבות האטה במשק לקצץ שכר- חוששים מירידת מוטיבציה, ותפוקות  של העובדים ויש מספיק אוויליים בינהם שייכנסו להרפתקה הזו שהרי העובד ביקש אותה ואף חתם להם על ויתור להפריש פנסיה.

אי הפרשת פנסיה לעובד כאשר יש ויתור של העובד במסמך כתוב

הוויתור של העובד – ועוד בכתב - מייצר לדידו של המעסיק בטווח הקצר סיטואציה של ווין-ווין.  כשעובד מגיש להם במו ידיו כתב ויתור על הפרשות לפנסיה- הם משוכנעים בטעות ש"בא לציון גואל" ושהם ייצאו ידי חובתם.
בפועל? אין שום משמעות לחתימתו של העובד – בעתיד הוא יוכל לתבוע את המעסיק– על אף כתב הויתור-  את כל הפרשות הפנסיה רטרואקטיבית ולחשוף את המעסיק להוצאת הון עתק ממקור לא צפוי.

דיני עבודה בנושא הפרשת פנסיה:  טיפ חשוב לעובדים

מעסיק לא הפריש  לך דמי חסכון פנסיוני כי חתמת על מסמך וויתור? – הויתור שלך לא נחשב ! גם אם יזמת את הפניה מרצונך, וגם אם חתמת במו ידיך ומיוזמתך שאתה מוותר על ההפרשה לפנסיה – כתב הויתור שלך  לא באמת תופס ותוכל לקבל רטרואקטיבית את כל הסכומים שהמעסיק נדרש  להפריש בתוספת דמי  הלנת שכר, מה שעשוי להצטבר לסכומי עתק. לרוב עובדים מחרישים בנושא כל עוד הם עובדים בארגון. הם   יתבעו את הסכומים הללו אחרי הפיטורים ואחרי שהם קיבלו ייעוץ משפטי מסודר. למותר לציין  – תביעות אלו קורות ומעיקות על המעסיק ממקום לא צפוי.