איך מנהלים משא ומתן על שכר ותנאים בראיון עבודה ומקבלים את המקסימום?

ניהול משא ומתן על שכר: היכנסו עכשיו וקראו במאמר זה טיפים מנצחים איך עורכים מיקוח משא ומתן על שכר בראיון עבודה ולמה שתיקה שווה זהב?

לאנשים שמתחבטים איך לדבר על שכר בראיון עבודה נאמר כך: ראיון עבודה דומה במובן מסוים לזירת קרב: שיחה על משכורת בראיון עבודה או ליתר דיוק ניהול משא ומתן על גובה השכר הינו משחק סכום אפס ולכן  למעסיק שעומד לשכור את שירותיכם כעובדים יש אינטרס טבעי ללחוץ את רמת השכר המסוכמת ביניכם  כלפי מטה. 

ניהול משא ומתן על גובה משכורת בראיון עבודה

את היתרון הזה עליכם הוא משיג כאשר הוא מוביל אתכם אחרי תקופה של חיפוש עבודה לערוך ניהול משא ומתן על המשכורת ולדבר על "מספרים" בטרם עת.

משא ומתן על שכר: טיפ מספר 1-  לעולם אל תהיו הראשונים שנוקבים במספרים

למה ?

שיחת משכורת בראיון עבודה: אם זרקתם לאויר גובה שכר נמוך מדי הזקתם לעצמכם בשלושה מישורים אפשריים:

  • הפסד כספי : אם תקבלו את העבודה- הרי שלאורך זמן תתוגמלו בחסר על הג'וב והתפקיד לעומת ערכו האמיתי.
  • שידרתם ביטחון עצמי נמוך: אם נקבתם בסכום שנמצא בקצה התחתון של טווח השכר המקובל – אתם מאותתים למראיין ש"אינכם שווים" את התפקיד, שאתם מפקפקים ביכולות שלכם לבצע את הג'וב. "אף אחד לא הולך אחר רכיכות וחסרי חוליות"- אומר משפט בריטי –והוא יפה גם למעסיק שבוחר עובדים. אין משהו אטרקטיבי בדימוי עצמי נמוך.
  • קיבעתם מערכת יחסים בעייתית בהמשך: ניהול משא ומתן שבו ידכם אינה על העליונה יקבע את הטון במכלול היחסים שלכם עם המעסיק: למעשה במו פיכם יצרתם אצלו התניה שאתם לחיצים, שניתן להוציא מכם כמה שיותר בכמה שפחות.

נהול משא ומתן על משכורת: נקבתם במספר גבוה מדי?

גם אז חתרתם תחת האינטרסים שלכם. להלן הסיבות:

  • סגרתם את הדלת: מאד ייתכן שלא תזומנו בכלל לראיון עבודה (בפרט כאשר מדובר במצבים של תעסוקה מאותגרת כמו למשל עבודה בצפון, עבודה למבוגרים, משרה בשוק רווי מדי)והנה שללתם מעצמכם את היכולת לשכנע, לייצר חיבור או קשר אישי עם המעסיק. חסמתם את השער ונותרתם בחוץ.
  • נכנסתם לדפנסיבה: אם תזומנו לראיון עבודה למרות שנקבתם בשכר גבוה- תמצאו את עצמכם במהלך ראיון העבודה בפוזיציה לא נוחה: במקום שיהיה לכם צ'אנס לשים את הפוקוס על הערך שאתם יכולים להביא לפירמה. המראיין ילחץ אתכם להסביר למה אתם חושבים שאתם "מציאה כזו נדירה"- ואתם בדפנסיבה. ללא ספק זו אינה פוזיציה טובה להיות בה כשאתם מוכרים את עצמכם  בראיון עבודה.

שיחת שכר בראיון עבודה : מה עושים כשהמעסיק הפוטנציאלי לוחץ לומר מהן  ציפיות השכר?

בשיחה על משכורת בראיון עבודה, היו סמוכים ובטוחים: המעסיק יילחץ עליכם בכמה כיוונים להיות הראשונים שנוקבים במספרים, בתנאים ובגובה  השכר. אם הוא לא יקבל תשובה בצורה ישירה הוא ישאל אתכם  כמה השתכרתם בג'וב  הקודם.

שיחת שכר בראיון עבודה? טיפ שכדאי לכם להטמיע: שתיקה שווה זהב

הרבה דורשי עבודה סבורים בטעות שעליהם להיות נכנעים וצייתנים למעסיק פוטנציאלי בזמן שהוא בודק מועמדים למשרה נחשקת. הם סבורים שהיעתרות מיידית היא אסטרטגיה מנצחת בשלבים שבהם הם עדיין נבחנים אבל זוהי שגיאה גסה: אינפורמציה על ציפיות שכר שתספקו למעסיק בטרם עת רק כדי להיות איתו "נחמדים" – לא מוסיפה לכם נקודות.

ניהול משא ומתן על שכר: המעסיק  מתעקש שאנקוב ראשון בגובה השכר - מה עונים לו?

  • התחמקו בנימוס  ואל תתפתו: אם הוא מתעקש שתעבירו דרישת שכר עוד בשלב מכתב הפניה השיבו: "אין זה רציני מצידי  לדבר על שכר לפני שהערכתי את היקף התפקיד..."

  • השיבו  לו בשאלות: ענו לו שאתם רוצים לברר איתו  מהו בדיוק היקף התפקיד, עם מי תהיו באינטראקציה במהלך העבודה, עם כמה אנשים תצטרכו להתממשק כדי להשלים את תפקידכם בהצלחה? שאלות כגון אלו מחזירות למראיין את הכדור. זוהי גם דרך מצוינת  להרוויח זמן וידע והיא גם מציירת אתכם כ"רציניים" – לא כ"שלפנים"

שיחת משא ומתן על שכר  בראיון עבודה: "אבל אם אלך עם המעסיק סחור סחור-  אצטייר בעיניו באור שלילי"

נהפוך הוא:

אם לא תתפתו לקפוץ בראש ואפילו אם תתחמקו בנימוס ובאסרטיביות כאשר הוא לוחץ אתכם לדבר על כסף בטרם עת- העברתם למעסיק הפוטנציאלי מסר חשוב שלפניו ניצב מועמד ראוי, אדם עם  חשיבה אסטרטגית,  לא טיפוס תגובתי.  בזה הרגע  העלתם את ערככם ושידרתם ל"בעל הבית"  שאתם מבינים ביזנס !